2011-03-28

" 998 czy 112 ? "

O odpowiedzialnym zachowaniu dzieci w razie pożaru słyszymy z doniesień mediów. Wiedza ta zazwyczaj wynoszona jest z placówek oświatowych. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku od wielu lat edukuje swoich wychowanków i uczniów na tematy dotyczące przepisów przeciwpożarowych.

Mogą pochwalić się nią na corocznie organizowanych konkursach, w których chętnie biorą udział i zdobywają miejsca w ścisłej czołówce.

W tym roku, 25 marca 2011 r. w Gimnazjum nr 3 w Dzierżoniowie odbył się powiatowy etap XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku pod opieką Naczelnika OSP w Mościsku p. Grzegorza Chorążego oraz prezesa OSP p. Ryszarda Bednarka, jak zwykle nie zawiedli:

1. miejsce - Daniel Dąbrowski
  2. miejsce - Tomasz Mulka-Gonera
  3. miejsce - Patryk Adamczyk
Serdecznie gratulujemy !!!

Przed wręczeniem nagród wszyscy uczniowie biorący udział w Turnieju zostali zaproszeni do zwiedzania Sowiogórskiego Muzeum Techniki w Dzierżoniowie. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Marek Hajduk i Komendant Gminnej OSP Krzysztof Kot.

Nasz uczeń - Daniel Dąbrowski będzie nas reprezentował w Wojewódzkim Turniej Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 28 kwietnia 2011 r.w Kliczkowie.

Życzymy powodzenia !!!

998 czy 112 ?