2011-03-15

Uroczysta narada sołtysów

W piątek 11 marca br. w Sali Wiejskiej w Uciechowie, odbyła się uroczysta narada Sołtysów Gminy Dzierżoniów, w której udział wzięli Wójt Gminy Marek Chmielewski oraz Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka. Spotkanie miało wyjątkowo uroczystą oprawę ze względu na obchodzony właśnie tego dnia ogólnopolski Dzień Sołtysa.

Jednym z tematów poruszanych w trakcie obrad było powołanie Spółki Wodnej, dzięki której możliwe stanie się pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, niezbędnych do konserwacji urządzeń melioracyjnych. Przedstawiony został również plan prac związanych z rozpoczęciem I etapu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w Dobrocinie, Roztoczniku, Piławie Dolnej w ramach projektu "Budowy kanalizacji zagrodowej na terenie gminy Dzierżoniów".

W związku z trwającymi wyborami sołtysów i Rad Sołeckich, dokonana została prezentacja nowo wybranych sołtysów a następnie zostali oni zapoznani z zasadami wydatkowania środków z Funduszu Sołeckiego.

Uroczysta narada sołtysówUroczysta narada sołtysów