Ortograficzne zmagania z "Pół poważną, pół żartobliwą opowieścią o wyprawie małej myszki"

2011-03-10

9 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach mali znawcy ortografii, laureaci wcześniejszych gminnych i miejskich konkursów, rywalizowali o tytuł "Mistrza Ortografii". Do współzawodnictwa stanęło 19 uczniów z 8 szkól.

Wszyscy oni zmierzyli się z trudnymi zadaniami ortograficznymi. Pretendenci do tytułu mistrza ortografii musieli nie tylko napisać poprawnie dyktando, ale również wykazać się znajomością zasad pisowni wyrazów, które udało im się odszukać w labiryncie oraz wpisać do diagramu krzyżówki. Wszystkie zadania wiązała tematycznie ze sobą humorystyczna historia o małej myszce.

Komisja konkursowa wytypowała najlepszych z najlepszych. Tegorocznym "Mistrzem Ortografii" został Michał Gromadzik ze SP nr 6 w Dzierżoniowie (opiekun p. Agnieszka Zariczna),

• drugie miejsce zajęła Karolina Okienko ze SP nr 6 w Dzierżoniowie (opiekun p. Iwona Kurzeja),
  • na trzecim uplasował się Marcin Szczypka z SP nr 1 w Pieszycach (opiekun p. Elżbieta Jamuła),
  • wyróżniono także z Barbarę Chmielowską ze SP w Łagiewnikach (opiekun p. Ewa Łuczyńska).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów pana Marka Chmielewskiego. Nagrody w imieniu pana Wójta wręczył zwycięzcom Sekretarz Gminy Dzierżoniów pan Ryszard Brzeski. Opiekunom dzieci za trud włożony w ich przygotowanie do konkursu wręczono podziękowania w formie dyplomów. Nad atmosferą konkursu czuwała dyrektor ZS-P w Ostroszowicach pani Urszula Zając.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Elżbieta Juziuk - Janicka. Organizator Konkursu składa serdeczne podziękowania panu Wójtowi Markowi Chmielewskiemu za ufundowanie nagród, Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku dla uczestników konkursu oraz pani Ewie Żuchowskiej - Tobole, Radnej Gminy Dzierżoniów i wszystkim innym osobom, które pomogły w przygotowaniu konkursu.

Ortograficzne zmagania z Pół poważną, pół żartobliwą opowieścią  o wyprawie małej myszkiOrtograficzne zmagania z Pół poważną, pół żartobliwą opowieścią  o wyprawie małej myszki