Gmina Dzierżoniów pozyskała kolejne środki unijne

2011-03-02

Gmina Dzierżoniów pozyskała kolejne środki unijne

Do końca 2011 roku powstanie budynek centrum sportowo-rekreacyjnego-oświatowego w Dobrocinie.

W lipcu 2010 roku Gmina Dzierżoniów złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o przyznanie pomocy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, którego celem było dofinansowanie zadania pn. "Budowa Centrum sportowo- rekreacyjno-oświatowego w Dobrocinie". Gmina wnioskowała o maksymalną kwotę dofinansowania w wysokości 500 tys. zł., natomiast wartość projektu wynosi 850 tys. zł. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród dolnośląskich samorządów, w wymaganym terminie zostało złożonych aż 194 wniosków.

W dniu 22.02.2011r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił listę operacji zakwalifikowanych do przyznania pomocy. Wniosek Gminy Dzierżoniów został sklasyfikowany na 13 pozycji spośród 165 projektów pozytywnie ocenionych przez Urząd Marszałkowski. Uzyskane dofinansowanie pozwoli na powstanie budynku centrum wraz z infrastrukturą umożliwiającą dojazd do niego.

Taką samą ilość punktów w ocenie Urzędu Marszałkowskiego uzyskał wniosek złożony przez Parafię Rzymsko - Katolicką p.w. Św. Jana Chrzciciela z siedzibą w Mościsku. Całkowita wartość projektu dotyczącego remontu wieży kościoła wynosi nieco ponad 250 tys. zł natomiast wartość dofinansowania 190 tys. Remont wieży kościoła, jest również bardzo ważnym zadaniem dla zachowania dziedzictwa kulturowego regionu, ponieważ Kościół w Mościsku jest jedną z najstarszych budowli sakralnych na Dolnym Śląsku. Mamy nadzieję, że po podpisaniu umów z Urzędem Marszałkowskim oba projekty zostaną szybko zrealizowane.