2011-02-11

Mistrzowie zimowej ortografii

Dnia 09.02.2011 r. w Szkole podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu ortograficznego "Z ortografią za pan brat". Celem konkursu było zainteresowanie uczniów ortografią, porównanie umiejętności ortograficznych uczniów, mobilizacja do zgłębiania wiedzy i umiejętności w zakresie polskiej ortografii.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów klas trzecich ze szkół podstawowych Gminy Dzierżoniów. Szkołę Podstawową w Tuszynie reprezentowali: Małgorzata Dolińska, Katarzyna Nowakowska, Konrad Łozowicki przygotowani przez p. Jadwigę Szpiech. Bartosz Matlak, Jakub Chlipała, Katarzyna Bilska reprezentowali Szkołę Podstawową w Piławie Dolnej. Do konkursu przygotowywała ich p. Ewa Sokołowska. Pod opieką p. Agnieszki Kalwat. Niepsuj przybyli uczestnicy konkursu ze Szkoły Podstawowej w Mościsku: Jakub Pisarewicz, Julian Kammonen, Dominika Dysiewicz i Julia Martowłos. Gospodarzy reprezentowali: Natalia Wójcik, Julia Machaj, Maciej Wendelski i Miłosz Pelc przygotowani przez p. Elżbietę Juziuk - Janicką.

Dyrektor Szkoły p.Urszula Zając uroczyście przywitała przybyłych gości: przedstawiciela Gminy Dzierżoniów, Kierownika ROSiT pana Adam Wolniak, uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Uczestnikom konkursu życzyła powodzenia w ortograficznych zmaganiach. Tegorocznym motywem łączącym poszczególne zadania konkursowe była zima. Uczestnicy konkursu pisali dyktando, odczytywali zaszyfrowaną wiadomość i wyjaśniali zasady pisowni zawartych w niej wyrazów oraz rozwiązywali ortograficzną krzyżówkę. Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwały pani Dyrektor Urszula Zając oraz p. Elżbieta Juziuk - Janicka, która ten konkurs przygotowała i zadbała o jego oprawę plastyczną.
Komisja konkursowa, spośród uczestników konkursu wyłoniła 4 laureatów.

• najlepszy w rywalizacji okazał się Miłosz Pelc ze SP w Ostroszowicach,
  • drugie miejsce przypadło Natalii Wójcik, także ze SP w Ostroszowicach,
  • na trzecim miejscu uplasował się Konrad Łozowiecki z SP w Tuszynie.
Wyróżniono także Katarzynę Nowakowską ze SP w Tuszynie.

Każdy uczestnik konkursu za wysiłek włożony w przygotowanie się do udziału w nim otrzymał pamiątkowy dyplom, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów pana Marka Chmielewskiego. Nagrody zwycięzcom wręczyli Kierownik ROSiT pan Adam Wolniak, Radny Gminy Dzierżoniów, pan Janusz Szozda oraz pani Dyrektor Urszula Zając. Opiekunowie dzieci za wkład pracy w przygotowanie podopiecznych do konkursu otrzymali podziękowania w formie dyplomów. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc będą reprezentowali gminę Dzierżoniów w finale międzygminnym, który odbędzie się w 9 marca 2011 r. o godz. 10:00 również w Ostroszowicach. Na ten etap organizatorzy serdecznie zapraszają laureatów gminnych konkursów ortograficznych z terenu powiatu dzierżoniowskiego

Składamy serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Markowi Chmielewskiemu za ufundowanie nagród, Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku dla uczestników konkursu oraz wszystkim innym osobom, które pomogły w przygotowaniu i realizacji konkursu.

Mistrzowie zimowej ortografiiMistrzowie zimowej ortografii