Dzień Babci i Dziadka w Gminie Dzierżoniów

2011-02-03

Dzień Babci i Dziadka w Gminie Dzierżoniów

W placówkach oświatowych z terenu Gminy Dzierżoniów odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w Dobrocinie

W czwartek - 20 stycznia, dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego w Dobrocinie z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości - swoje babcie i dziadków. Goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanym dla nich programie artystycznym. Ten wywołał wiele emocji - ukradkiem wycierana łza, uśmiech i duma... Podopieczni spisali się na medal.

Na zakończenie przedszkolaki złożyły babciom i dziadkom życzenia oraz wręczyły samodzielnie wykonane prezenty: laurki i portrety.

Zaproszeni goście: dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piławie Dolnej Małgorzata Lis i członkowie Rady Sołeckiej wsi Dobrocin: Grażyna Ziernik, Teresa Sowińska i Marian Kowal dołączyli się do życzeń dla seniorów.

Dzień Babci i Dziadka w Ostroszowicach

W czwartek 27 stycznia 2011r. do przedszkola w Ostroszowicach przyszły kochane Babcie i kochani Dziadkowie. Zaproszonych gości dzieci przywitały z wielką radością.

Przedszkolaki pięknie wystrojone zaprezentowały swój program. Wnuczęta swoim występem chciały podziękować babciom i dziadkom za opiekę i za miłość jaką dają swoim wnukom. Dziadkowie gorąco oklaskiwali dzieciaki a niejednemu z nich zakręciła się łza w oku. Uroczystość uświetniły Babcie z zespołu "Macieje", które zaśpiewały swoje ulubione piosenki. Następnie dziadkowie i wnuki zostali zaproszeni do stołu na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzień Babci i Dziadka w Tuszynie

25 stycznia 2011r. o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej im. J. Pawła II w Tuszynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu przedszkolaki z obu grup oraz uczniowie z klas I-III zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Recytację wierszy przeplatały piosenki, krótkie formy muzyczno - ruchowe a także scenka kabaretowa p.t.: "Dziadkowie i wnuczęta". Nie zabrakło również pokazów tanecznych. Twist, samba, cza- cza i taniec nowoczesny dopełniły całości. Dwa ostatnie zaprezentowały dzieci należące do szkolnych kół tanecznych.

Obecni goście, radni Gminy Dzierżoniów: p. Grażyna Pięt i p .Elżbieta Tokarska oraz przedstawiciel senatora Stanisława Jurewicza p. Mariusz Cuch a także babcie, dziadkowie i rodzice z przejęciem oglądali naszych małych artystów.

Uroczystość zakończona słodkim poczęstunkiem i wręczeniem babciom i dziadkom upominków wprowadziła wszystkich w miły, pełen wzruszeń nastrój. Nastrój, który zawsze udziela się w tych dwóch dniach w roku: babciom, dziadkom i ich wnuczętom.