AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2010-12-10

Zamelduj się...

aktualności Gmina Dzierżoniów

Szanowni Państwo!

Wraz z mieszkańcami gminy Dzierżoniów staramy się rozwijać miejsce w którym żyjemy. Chcemy tworzyć gminę nowoczesną, budowaną potencjałem i mądrością swych obywateli.

Cieszymy się, że osiadłeś na terenie gminy Dzierżoniów, uznałeś, że jest to Twoje miejsce na ziemi i dołączyłeś do naszej społeczności. Wykonaj zatem następny krok i zamelduj się na terenie gminy. Wtedy Twój głos będzie słyszalny i będzie się liczył, a podatki które będziesz płacił zostaną przeznaczone na rozwój gminnej infrastruktury. Każdy grosz w gminnym budżecie to lepsza droga, nowy chodnik, lepsze oświetlenie ulicy na której mieszkasz. Chcemy, by żyło Ci się coraz lepiej, a dystans pomiędzy wsią i miastem był coraz mniejszy. Jednak w dużej mierze zależy to od Ciebie.

Co prawda istnieją przepisy prawa, które nakładają obowiązek zameldowania się w terminie 3 dni od zmiany miejsca zamieszkania /art.10 pkt.1 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych/, ale wierzymy, że będzie to świadoma obywatelska decyzja nie wymuszona literą prawa. Zameldowanie jest czynnością banalnie prostą i nie zabierze Ci wiele czasu. Wystarczy przyjść do Urzędu Gminy /pokój 107/ i wypełnić wniosek meldunkowy. Wymagany jest dowód osobisty, zaświadczenie o wymeldowaniu z poprzedniego miejsca pobytu i dokument zaświadczający o tytule prawnym do lokalu. Jeśli dopełnisz formalności, sprawa będzie załatwiona bez zwłoki i bez żadnych opłat.

Zainwestuj w miejsce w którym żyjesz Ty i Twoja Rodzina.

Z poważaniem
Wójt Gminy Dzierżoniów
/-/ Marek Chmielewski

powrót do poprzedniej strony