2010-12-07

"Centrum wolnego czasu"

17 listopada w ostroszowickiej bibliotece odbyło się spotkanie z Ryszardem Turkiewiczem, poetą, gawędziarzem, miłośnikiem fotografii, satyrycznym obserwatorem świata, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece.Licznie zebrani uczestnicy pytali gościa o inspiracje twórcze, plany pisarskie, ewentualne trudności z wydaniem książek oraz o opinię gościa na temat współczesnej poezji polskiej.

Entuzjaści biblioteki w Ostroszowicach wykazali się znakomitą znajomością twórczości Ryszarda Turkiewicza. Z pasją pytali twórcę o wiersze zawarte w tomikach: "On i my", "Kotlina" i "Przygody trawy". Na zakończenie spotkania można było indywidualnie, pogawędzić z gościem, zakupić wybrany tomik i otrzymać dedykację od autora.

Spotkanie z Ryszardem Turkiewiczem inauguruje cykl spotkać autorskich w Dyskusyjnym Klubie Książki, ponieważ mieszkańcy Ostroszowic mają ogromny apetyt na czytanie.

Moderator DKK
Maria Kirkiewicz

Centrum wolnego czasuCentrum wolnego czasu