Mityczna noc w ostroszowickiej bibliotece

2010-12-07

Mityczna noc w ostroszowickiej bibliotece

Późnym wieczorem, dnia 26 listopada w bibliotece publiczno-szkolnej w Ostroszowicach odbyło się nocne czytanie Mitów, przygotowane przez bibliotekarkę Marię Kirkiewicz i nauczycielkę Izabelę Wójcik. Młodzi czytelnicy uczestniczący w tej nastrojowej, wręcz magicznej imprezie z uwagą słuchali opowiadań z mitologii greckiej.

Zaproszeni goście czytający mity wykazali się niezwykłymi talentami interpretacji tekstów. W bardzo ciekawy sposób opowieści o Ikarze i Dedalu przekazał wójt Gminy Dzierżoniów, Marek Chmielewski, który jako podróżnik odwołał się do wiedzy nabytej podczas zwiedzania Grecji, co bardzo uwiarygodniło tę opowieść. Pozostałe osoby czytające mity, czyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece, wykazali się wielką pasja czytania. Na zakończenie tego magicznego wieczoru słuchacze udali się na nocleg.

Niezwykłe przeżycia, grecka muzyka, przeniosła się na słodkie sny i marzenia o podróżach w czasie i przestrzeni...

Maria Kirkiewicz

Mityczna noc w ostroszowickiej biblioteceMityczna noc w ostroszowickiej biblioteceMityczna noc w ostroszowickiej bibliotece