2007-05-15

DOPŁATY DO MATERIAŁU SIEWNEGO

Agencja Rynku Rolnego w terminie od 1 kwietnia do 30 czerwca przyjmuje wnioski o dopłaty do materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany następujących gatunków roślin uprawnych: pszenica, żyto, jęczmień, pszenżyto, owies, łubin, groch siewny, bobik, wyka siewna, ziemniak.

Stawki dopłat do 1 ha powierzchni gruntów wynoszą:

• 50 zł - w przypadku zbóż
  • 60 zł - w przypadku roślin strączkowych
  • 300 zł - w przypadku ziemniaków
Dopłata przysługuje:
  • producentom rolnym w ramach pomocy de minimis w rolnictwie
  • producentom rolnym, którzy z powodu suszy w 2006r. ponieśli szkodę w uprawach w wysokości nie mniejszej niż 30%
Wniosek o dopłatę należy złożyć w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu, ul. Powstańców Śląskich 28/30. Niezbędnym załącznikiem do wniosku jest faktura zakupu materiału siewnego. Przed złożeniem wniosku należy zarejestrować się w Centralnym Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez ARR. Formularze rejestracyjne, "Warunki uzyskania dopłaty" oraz wnioski o przyznanie dopłaty dostępne są na stronie internetowej www. arr.gov.pl. Więcej informacji pod numerami telefonów: 071/33-50-160 lub 022/661-72-72.