2010-11-18

Zaproszenie na festiwal

Stowarzyszenie "ŚLĘŻANIE - Lokalna Grupa Działania" ma zaszczyt zaprosić do udziału w Ślężańskim Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sobótce w dniach 11 i 12 grudnia 2010 r.

W programie festiwalu m.in. pezentacja wyrobów artystycznych i rzemieślniczych oraz Festiwal Stołów i Tradycji Wigilijnych.

Program Festiwalu

• 11 grudnia 2010 r. (sobota)
    • godz. 10:00 - Otwarcie Festiwalu
    • prezentacje wyrobów rzemieślniczych, artystycznych, rękodzieła i produktów lokalnych, połączone z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym
    • godz. 12:00 - Konkurs na najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe
    • Prezentacje muzyczne
    • godz. 17:00 - Jasełka
  • 12 grudnia 2010 r. (niedziela)
    • godz. 11:00 - prezentacje wyrobów rzemieślniczych, artystycznych, rękodzieła i produktów lokalnych, cd
    • godz. 12:00 - Rozstrzygnięcie konkursu na "Ślężańskim Produkt Lokalny", wręczenie Certyfikatów
    • godz. 13:00 - Festiwal Stołów i Tradycji Wigilijnych,
    • wspólne kolędowanie.

Imprezie towarzyszy szyć będą warsztaty zdobienia bombek, pokazy florystyczne, zdobienie potraw, wykonywania ozdób świątecznych. Funkcjonować będzie także mini przedszkole. Uczestników czeka wiele niespodzianek kulinarnych.

Chcesz kupić świąteczne upominki, kupić lub zamówić świeże i zdrowe potrawy na świąteczny stół. Przyjdź, tu znajdziesz; nastrój, scenerię, zapach i smaki tradycyjnych świąt BOŻEGO NARODZENIA.

Impreza finansowana jest ze środków; Stowarzyszenia Ślężanie - Lokalna Grupa Działania, Starostwa Powiatu Wrocławskiego, Urzędu Miasta i Gminy Sobótka.

Partnerami projektu są; Gimnazjum Gminne w Sobótce, Ślężański Ośrodek Kultury w Sobótce, Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie.

Zgłoszenia proszę kierować na adres Biura LGD "Ślężanie" do dnia 7 grudnia 2010 r.: ul.Kościuszki 2/4; 55-050 Sobótka, tel./fax 071 31 62 171 lub 071 390 38 43