2010-11-12

Obchody Święta Niepodległości

W środę 10 listopada w kościele parafialnym w Tuszynie odprawiona została msza św. za Ojczyznę. Uczestniczyli w niej licznie przybyli na obchody Dnia Niepodległości przedstawiciele lokalnych władz , delegacje organizacji kombatanckich, poczty sztandarowe oraz młodzież szkół podstawowych i Gimnazjum Gminnego wraz z dyrektorami placówek.

Po mszy, uczestnicy uroczystości przeszli pod obelisk. Okolicznościowe wiązanki składali: Poseł na Sejm RP Tomasz Smolarz, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów, Adam Jan Mak , Ryszard Brzeski- Sekretarz Gminy Dzierżoniów, z ramienia Powiatu Starosta Janusz Guzdek wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Mateuszem Cegiełką, Burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun. Płomieniem zniczy, bielą i czerwienią kwiatów , oddali hołd wszystkim, poległym w walce o wolną i niepodległą Polskę. Zebrani uczestniczyli w Apelu Poległych i wysłuchali okolicznościowych przemówień Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego oraz Prezesa Gminnego Związku Kombatantów, Ludwika Skokunia. Po oficjalnych uroczystościach goście zostali zaproszeni do obejrzenia montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez harcerzy Związku Harcerstwa Wiejskiego i p. Zofię Jurków.

Obchody Święta NiepodległościObchody Święta NiepodległościObchody Święta Niepodległości