Pasowanie na przedszkolaka w uciechowskim przedszkolu

2010-11-05

Pasowanie na przedszkolaka w uciechowskim przedszkolu

W czwartek, 21 października 2010 roku, w przedszkolu w Uciechowie odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka najmłodszych członków przedszkolnej społeczności. Był to pierwszy tak ważny występ młodszych dzieci.

Spotkanie rozpoczęło się programem artystycznym, specjalnie przygotowanym na tę uroczystość przez wychowawczynie Joannę Wieruszewską i Danutę Kasprzyk. Maluszki przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszyków i tańca, by w tej, jakże ważnej chwili, zaprezentować swoje umiejętności przybyłym gościom. Po występie Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, pani Elżbieta Kędzierska-Dydo wraz z Wójtem Gminy Dzierżoniów, panem Markiem Chmielewskim, przy pomocy symbolicznego ołówka, pasowali maluchy na przedszkolaka. Dzielne przedszkolaki otrzymały upominki ufundowane przez gminę Dzierżoniów, oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Po części oficjalnej, zaproszeni goście, rodzice oraz dzieci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców uciechowskich przedszkolaków.

Pasowanie na przedszkolaka w uciechowskim przedszkoluPasowanie na przedszkolaka w uciechowskim przedszkoluPasowanie na przedszkolaka w uciechowskim przedszkolu