2010-10-26

Śmieci segregujesz - PLANETĘ RATUJESZ !!!

W dniu 22 października 2010 r., po lekcjach, grupa uczniów kl. V i VI wraz z opiekunami: Agnieszką Gadomską i Bożeną Sulewską, uczestniczyła w akcji (pod egidą ZGPD-7), mającej na celu informowanie o właściwym sposobie postępowania z odpadami oraz zachęcania mieszkańców do większego zaangażowania w segregowanie odpadów.

Happening odbył się w okolicy sklepu w Mościsku przy ul.Kolejowej. Uczniowie przygotowali się do akcji merytorycznie i praktycznie. Ubrani w koszulki, zaopatrzeni w wymyślone przez siebie hasła, instrumenty, głośno manifestowali swoja obecność. Każdego mieszkańca, z którym przeprowadzono rozmowę, obdarowano torbą ekologiczną oraz ulotką informacyjną. Na witrynie sklepu zostały przyczepione hasła, natomiast na tablicy informacyjnej wsi przyczepiono plakaty.

Mieszkańcy bardzo chętnie słuchali dzieci i prawidłowo odpowiadali na zadawane pytania.