AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2010-10-05

Jubileusz Banku Spółdzielczego

aktualności Gmina Dzierżoniów

W miniony piątek, 1 października br. obchodzony był jubileusz 60-lecia istnienia Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie. Z tej okazji, na ręce Zarządu Banku, został przekazany list gratulacyjny, w którym czytamy m.in.

Już od 60 lat Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, instytucja z polskim kapitałem, oferuje swoje usługi mieszkańcom całego powiatu, ciesząc się niekwestionowanym zaufaniem szerokiego grona społeczeństwa. Banki Spółdzielcze powstały nie z nakazu władz, lecz z inicjatywy lokalnego społeczeństwa. Teraz, po kilkudziesięcioletniej działalności widzimy, jak były potrzebne i jak wielką wykazały się odpornością na różne zawirowania i "wiatry historii". Te lokalne instytucje finansowe przyjazne i wrażliwe na potrzeby społeczności, zasilają krwioobieg gospodarczy środkami niezbędnymi dla rozwoju, wspomagają właściwe funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego i wpisują się w historię i tradycję miejsc, w których działają.

Z okazji 60-lecia Banku kieruję słowa uznania i najwyższego szacunku do osób, które bezpośrednio przyczyniły się do rozkwitu szacownej instytucji oraz ludzi jej życzliwych, społeczności bankowej, traktującej ją jako "swój Bank". Swój, bo zrodzony z wysiłku i pracy ludzi tu mieszkających. Swój, bo wspierany dorobkiem i zaufaniem swoich członków. Swój, bo świadczący usługi realne, przyjazne potrzebom wszystkich mieszkańców.

Dzień jubileuszu to okazja do przekazania wszystkim pracownikom i osobom związanym z bankiem życzeń wielu dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, poczucia satysfakcji i spełnienia. Jestem przekonany, że zdobyte przez 60 lat umiejętności i doświadczenie oraz sprawne zarządzanie w obecnych czasach pozwolą Państwu rozwijać się i działać skutecznie, dobrze służąc społeczności lokalnej...

Podczas gali w kinoteatrze "Zbyszek" uhonorowani zostali długoletni członkowie Rady Nadzorczej Banku, którzy są mieszkańcami naszej Gminy. W gronie zasłużonych i odznaczonych przez Kapitułę Krajowej Rady Spółdzielczości znaleźli się: Pan Eugeniusz Samołyk z Roztocznika, Pan Stanisław Konieczny z Książnicy, Pan Tadeusz Józefiak z Kiełczyna i Ryszard Bednarz z Uciechowa i Józef Ostrowski z Piławy Dolnej. Panowie otrzymali odznaki "Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego" w uznaniu zasług dla spółdzielczości bankowej. Jubileusz był także okazją do złożenia podziękowań całemu Zarządowi i załodze Banku, za życzliwa współpracę i gest, który od wielu już lat wspiera działalność Gminy i organizacji pozarządowych działających na jej terenie oraz za przychylność i wsparcie dla realizowanych przez nie inicjatyw.

powrót do poprzedniej strony