2010-09-28

I edycja "Turnieju Orlika"

W dniach 14, 16 i 17 września 2010r, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej i Ostroszowic, wzięły udział w I edycji "Turnieju Orlika" o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Współzawodnictwo na etapie eliminacji gminnych w kategorii "10-11 lat" przeprowadzono na obiekcie sportowym w Gimnazjum nr 2 w Bielawie.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej zajęły drugie miejsce. Reprezentantami szkoły były: Kamila Maciąg, Natalia Hajdamowicz, Karolina Krawczyk, Sara Szeliga, Nikola Kucharek, Justyna Bednarz, Julia Szwagrzyk.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej oraz ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach zajęli piąte miejsce. Szkołę w Piławie Dolnej reprezentowali: Jakub Chlipała, Michał Chyliński, Maciej Jarmużek, Grzegorz Złotnicki, Kamil Kufel, Mateusz Nowicki, Paweł Kasztelan i Janusz Twardak. Szkołę w Ostroszowicach reprezentowali: Marek Jaworski, Krystian Peroński, Daniel Kaleta, Dawid Kucharek, Patryk Lachowicz, Mateusz Śliwa, Dominik Wójcik, Krystian Palcer.

Drużyny do turnieju przygotowane zostały przez Pana Krzysztofa Twardaka.

II edycja ?Pucharu Orlika? w 2011r odbędzie się już na terenie Gminy Dzierżoniów, na powstającym kompleksie sportowym w Piławie Dolnej.