2010-09-17

Rodzinnie w Nowiźnie…

W minioną niedzielę mieszkańcy Nowizny bawili się na Pikniku Rodzinnym połączonym ze świętem plonów.

Po mszy św. odprawionej o godz. 10:00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa przeszli dożynkowym korowodem na plac sportowy, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Organizatorzy zadbali o szeroki wachlarz uciech dla przybyłych gości. W promieniach ciepłego wrześniowego słońca odbyły się gry i zabawy sportowe dla dzieci i młodzieży, loteria fantowa kusiła atrakcyjnymi nagrodami a bogato zaopatrzonego bufetu unosił się zapach ciepłych potraw serwowanych wszystkim chętnym. Panowie mierzyli swoje siły w siłowaniu „ na rękę”, chętni stanęli do konkurencji przeciągania liny. Niewątpliwą atrakcją był rozegrany mecz piłki siatkowej o Puchar Sołtysa. Precyzją i sokolim okiem można było wykazać się podczas wbijania gwoździ w drewno. Przepięknie pomalowane twarze najmłodszych i uśmiechy na ich buziach były najlepszym dowodem na to, że zabawa była przednia. Zakończyła się w późnych godzinach wieczornych dyskoteką i karaoke dla chętnych.