2007-05-09

„ Z dziejów Tuszyna”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszynie odwiedzili Izbę Regionalną w Gimnazjum Gminnym im. księdza Jana Melca.

Nauczycielka historii w Tuszynie p. Renata Idzik chciała zainteresować w ten sposób uczniów zgromadzonymi w Izbie pamiątkami zebranymi z terenu Gminy Dzierżoniów. Tuszyńscy uczniowie podziwiali również wystawę pt. „ Z dziejów Tuszyna”, której organizatorami byli p. Janusz Głód i p. Maria Głód. Goście z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści organizatora i obejrzeli pamiątki świadczące o przeszłości Tuszyna. Szczególną ciekawość uczniów wzbudziły przedmioty, których użyteczności nie znali, stare fotografie i dokumenty dotyczące dawnych właścicieli pałacu w Tuszynie oraz pamiątki po pierwszym polskim nauczycielu z naszej gminy – księdzu Janie Melcu.

Renata Idzik