2010-08-05

I Rajd Pieszy Gwiaździsty

25 lipca br. dzieci z Jodłownika, Piławy, Mościska, Gilowa, Dobrocina i Roztocznika wzięły udział w I Rajdzie Pieszym Gwiaździstym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Piława Dolna i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Ligota Wielka "Ligota Wielka nad Krasawą" w ramach realizacji projektu p.n.: "I Rajd Pieszy Gwiaździsty - bawimy się zdrowo na sportowo".

W myśl powiedzenia "cudze chwalicie, swego nie znacie" - uczestnicy rajdu przemierzyli pieszo malowniczo usytuowaną trasę łączącą Piławę z Marianówkiem. Wspólnie przemierzone kilometry na długo zapadną w pamięci wszystkim piechurom. Organizatorzy serdecznie dziękują za bezinteresowną pomoc Agroturystyce Marianówek za udostępnienie miejsca do wypoczynku i zabawy, Ochotniczej Straży Pożarnej z Gilowa, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Olimp z Piławy Dolnej za wypożyczenie sprzętu sportowego do gier i zabaw oraz Pani Agnieszce Wasylik za fachową, serdeczną pomoc i opiekę medyczną nad uczestnikami Rajdu. Słowa podziękowania kierujemy także do członków Stowarzyszenia "Przystań Mościsko", Stowarzyszenia "Dobrocin Wieś XXI wieku" oraz Stowarzyszenia "Przyjaciół Gór Sowich" za oddanie i troskliwą opiekę nad wszystkimi dziećmi biorącymi udział w imprezie.