2010-08-05

Sprawni i gotowi do działania

Udało się wreszcie zrealizować to, co do tej pory wydawało się niemożliwe. Ochotnicza Straż Pożarna w Ostroszowicach nareszcie posiada w pełni sprawny i gotowy do działania średni wóz ratowniczo - gaśniczy.

Dla potrzeb OSP w 2009r. dokonano zakupu podwozia za kwotę 40 tys. a wiosną br. przeprowadzono karosację pojazdu za kwotę ponad 180 tys. Powód do zadowolenia jest tym większy, że udało się tego dokonać bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz, dzięki niecodziennemu zaangażowaniu druhów z Ostroszowic, którzy wszystkimi dostępnymi metodami starali się zgromadzić choć drobną cząstkę potrzebnych środków. Ta determinacja została doceniona, a wsparta przez Wójta Gminy przyniosła ten znakomity efekt. Co prawda istniała możliwość złożenia wniosku na zakup pojazdu przy częściowym wsparciu władz wojewódzkich, ale dotyczyło to tylko pojazdów nowych o wartości około 1 mln. zł, ale nasz ewentualny wkład własny znacznie przekroczyłby możliwości finansowe budżetu gminy.

Jednostka już weszła do podziału bojowego i służy mieszkańcom. Druhom z Ostroszowic życzymy, by nowy nabytek dzielnie wspierał ich w akcjach ratowniczo-gaśniczych i zapewnił szczęśliwy i bezpieczny powrót do domu.