2010-07-08

Kolejny sukces Gminy Dzierżoniów

W środę 7 lipca poznaliśmy laureatów Konkursu o Europejska Nagrodę Odnowy Wsi 2010. Zwycięzcą tegorocznej, już 11 edycji, została gmina Langenegg, Vorarlberg z Austrii. W konkursie wzięło udział 30 miejscowości i gmin reprezentujących Austrię, Czechy, Holandię, Niemcy, Polskę, Słowację, Szwajcarię i Włochy.

Dolny Śląsk reprezentowała Gmina Dzierżoniów, która w tak doborowym towarzystwie otrzymała wyróżnienie w kategorii: „Wybitne osiągnięcia w wielu obszarach odnowy wsi”. Jak stwierdzono w uzasadnieniu członkowie międzynarodowego jury są pod wrażeniem niezwykłej energii społecznej, a także realizacji w gminie Dzierżoniów kilku różnych i wzajemnie połączonych projektów o znaczeniu regionalnym. Jury zwróciło uwagę na działania na rzecz ochrony środowiska, dbałość o zachowanie tradycji wsi i jednocześnie nacisk na poprawę jakości życia mieszkańców. Takie efekty są wynikiem dużego zaangażowania społeczności lokalnych i dobrej współpracy z władzami gminy. Podsumowanie i rozdanie nagród w konkursie nastąpi w dniach 23-25 września 2010r. w miejscowości Sand we włoskim Tyrolu. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim mieszkańcom gminy Dzierżoniów.