2010-07-06

Wizyta Liderów Odnowy Wsi

Dnia 02.07.2010r. na terenie Gminy Dzierżoniów gościliśmy najbardziej aktywnych liderów odnowy wsi z Województwa Śląskiego oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego. Podróże studyjne są jedną z podstawowych form wsparcia w procesie odnowy wsi, służą wymianie doświadczeń i poznaniu dobrych praktyk. Dlatego było to dla nas miłe wyróżnienie, że organizatorzy wskazali właśnie naszą gminę jako cel wizyty.

25-cio osobowa grupa odwiedziła teren działalności Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn i Włóki, gdzie przedstawiciele tego stowarzyszenia z Dorotą Wojciechowską na czele zaprezentowali m.in. "Święto Niezapominajki" - sztandarowy projekt stowarzyszenia, nagrodzony I nagrodą w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" w 2009r. Następnie goście odwiedzili Sanktuarium Maryjne w Kiełczynie oraz przepięknie położone tereny rekreacyjne w Jędrzejowicach.

Drugim etapem wizyty było Mościsko - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009r. Delegacja odwiedziła m.in. Kościół p.w. Świętego Jana Chrzciciela oraz Izbę Pamięci, gdzie Pani Edyta Mulka-Gonera przedstawiła gościom najważniejsze zrealizowane i planowane projekty. Finał wizyty odbył się nad stawami w Mościsku, gdzie Panie ze Stowarzyszenia "Przystań Mościsko" częstowały gości miejscowymi specjałami.

Wizyta przebiegła bardzo serdecznie. Zdobyto nowe doświadczenia, nawiązano nowe kontakty, co w przyszłości z pewnością zaowocuje dalszą współpracą w ramach realizacji Odnowy Wsi.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przyjęcia gości z Województwa Śląskiego.