Strona główna

Piknikowa podróż do Krainy Uśmiechu...

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2010-07-06

Piknikowa podróż do Krainy Uśmiechu...

aktualności Gmina Dzierżoniów

27 czerwca na placu sportowo-rekreacyjnym we Włókach już po raz siódmy obrył się Piknik Rodzinny. Organizatorem tej imprezy była Gmina Dzierżoniów i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Tuszyn, Włóki, Kiełczyn i Jędzrzejowice.

Wspaniała pogoda i wolne niedzielne popołudnie sprawiły, że mieszkańcy przybywali całymi rodzinami. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i zadbali o różnorodność i atrakcyjność rozrywek. Do dyspozycji najmłodszych były dmuchane zabawki, dzieciaki szalały na statku- zjeżdżalni, w basenie z kulkami i ogromnej dmuchanej skoczni w kształcie ruin rzymskiego Coloseum. Młodzież i dorośli próbowali swoich sił w zmaganiach na mechanicznym rodeo i oddawali się powietrznym akrobacjom na euro-bungee.

Podobnie jak w latach ubiegłych z wizytą przyjechali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Znakowali rowery oraz zaprezentowali pokaz tresury psów. Pokaz z udziałem czworonogów cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zaprezentował imponujący poziom wyszkolenia owczarków niemieckich, które na co dzień towarzyszą policjantom w wykonywaniu obowiązków.

Na boisku do koszykówki rozegrany został VII Turniej Streetballa o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. Mecze rozegrały między sobą 5 drużyn a puchar trafił w ręce zespołu pod nazwą Bitelsy z Dzierżoniowa w składzie: Maciej Dudek, Rafał Klimuntowski, i Michał Strzelczyk. Nagrodą dodatkową była wspaniała piłka do kosza, przyznana także drużynom, które zdobyły II- PG Piław Górna w składzie: Arek Majcher, Marcin Kuźmiński, Marcin Szeliga i Aleksander Łużny i III miejsce- Chcemy więcej z Dzierżoniowa w składzie: Damian Kalinowski, Jakub Adamek, Wojtek Czuwara i Bartosz Grycan. Drużynom serdecznie gratulujemy i już zapraszamy na kolejną edycję turniejowych zmagań.

Tradycją Pikniku Rodzinnego jest także mecz piłki siatkowej rozgrywany pomiędzy pracownikami Urzędu Gminy a Radnymi Gminy Dzierżoniów. Po zaciętej walce, oślepiani słońcem zwycięstwo odnieśli radni pokonując pracowników Urzędu .

Na tegorocznym Pikniku gościliśmy także przedstawicieli Klubu BETANGUE- BOULLE BROEN -CARO Dzierżoniów w osobach pp. Henryka Salisza i Henryka Kodeńca. Panowie przybliżali zainteresowanym zasady gry w tę rzadko uprawianą dyscyplinę sportu.

Niezapomniane wrażenia zapewnili wszystkim uczestnikom aktorzy Teatru na Walizkach. Spektakl zatytułowany Beczka Śmiechu, został bardzo żywo przyjęty przez widownię, która w pewnym momencie została włączona w jego wartką, pełną humoru i niespodzianek akcję. Ania i Łukasz Jędrzejczakowie bawili także naszych najmłodszych tęczowymi, mydlanymi bańkami. Kolory i rozmiary baniek wprawiały w zachwyt wielkością a popychane wiatrem przybierały magiczne kształty.

Loteria Szczęśliwy Traf przygotowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną kusiła atrakcyjną nagrodą w postaci roweru. Późne godziny wieczorne przyniosły rozstrzygnięcie i Szczęśliwy traf znalazł właściciela.

Przez cały czas trwania Pikniku goście korzystali z bogato zaopatrzonych stoisk cateringowych przygotowanych przez członkinie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Tuszyn, Włóki, Kiełczyn i Jędzrzejowice. Piknikowe popołudnie zakończyła zabawa pod gołym niebem, a jej muzyczną oprawę zapewnili pp. Wojciech Klaus i Damian Drozdowski z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mościsku.


>>>>>>> Zapraszamy do Galerii 2010

powrót do poprzedniej strony