2010-05-27

Wizyta Jury

W środę 26 maja Gmina Dzierżoniów gościła na swoim terenie Międzynarodowe Jury Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE z siedzibą w Wiedniu.

Wizyta związana była z Wnioskiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zgłaszającym Gminę Dzierżoniów jako kandydata do Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi 2010. Spotkanie czteroosobowego Jury, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Stanisława Longawy oraz Władz Gminy rozpoczęło się w Urzędzie prezentacją inicjatyw mieszkańców gminy, ich osiągnięć w odnowie wsi oraz degustacją potraw przygotowanych przez mieszkańców, których wiele szczyci się certyfikatem Ślężanskiego Produktu Lokalnego. Następnie nasi goście wyruszyli w teren aby poznać nie tylko uroki naszej gminy ale też zobaczyć "na żywo" to co zostało zapisane i zaprezentowane we wniosku konkursowym. Mimo ograniczonego czasu (4 godz.) członkowie jury zobaczyli wiele owoców wspólnej pracy, inicjatyw, podejmowanych działań i różnych form aktywności mieszkańców naszej gminy. Piękne podsumowanie wizyty nastąpiło w Mościsku – "Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2009". Podczas uroczystej gali goście otrzymali z rąk przedstawicieli sołectw wiele podarunków charakteryzujących poszczególne miejscowości, a mieszkańcy i Włodarze Gminy ciepłe słowa podziękowania i podziwu za prowadzoną działalność na rzecz rozwoju poszczególnych miejscowości i całej Gminy.

W imieniu Władz Gminy dziękujemy wszystkim mieszkańcom za ich aktywność i pomoc przy organizacji wizyty.

Relację z prac Jury Stowarzyszenia ARGE i wizyty w Gminie Dzierżoniów będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę 30 maja 2010 r. na antenie TVP3 Wrocław w programie "Teraz Wieś" o godzinie 8:00.

Więcej zdjęć w galerii >>> GALERIA