2010-05-19

Święto Niezapominajki

15 maja 2010 na placu sportowo-rekreacyjnym we Włókach odbyła się II edycja „Święta Niezapominajki”- imprezy o charakterze rodzinnym, nagrodzonej przez UMWD I nagrodą za najlepsze przedsięwzięcie w konkursie „ Piękna Wieś Dolnośląska 2009”.

Wszyscy przybywający goście otrzymali materiały promocyjne: pocztówki, kalendarzyki i foldery "Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki" oraz niezapominajkową niespodziankę, którą był trójkolorowy zestaw nasion niezapominajek. Materiały promocyjne zostały wydane w ramach konkursu "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi", organizowanego przez UMWD.

Przedstawicielki władz Stowarzyszenia: Dorota Wojciechowska, Elżbieta Kędzierska-Dydo i Iwona Adamek ciepło witały uczestników, szczególnie Pana Bogusława Wijatyka -- Dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, przedstawicieli Urzędu Gminy Dzierżoniów: Wójta Marka Chmielewskiego, Zastępcę Wójta Jolantę Zarzekę i sekretarza Ryszarda Brzeskiego.

W programie błękitnego przedsięwzięcia znalazły się m.in. :
  • Niezapomniani ludzie- wspomnienie ludzi ważnych dla okolic
  • Niezapomniany Dziesięciobój – zawody sportowe
  • Nie zapominajmy o zdrowiu – profilaktyka wad postawy
  • Niezapomniana biesiada – wspólne śpiewanie przy ognisku
  • Niezapomniane melodie – dyskoteka pod gwiazdami

Mimo chłodu i mżącego deszczu, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki zadbało o ciepłą atmosferę i nastrój sprzyjający dobrej zabawie. Niezapominajkowy klimat udzielił się wszystkim gościom. Atrakcji nie brakowało. Najmłodsi oddawali się szaleństwom na torze samochodowym, zamkowej zjeżdżalni i batucie. "Poszukiwacze łakoci" przekopywali kopki siana i z dumą przeliczali znalezione cukierki. Najbardziej wytrwali próbowali swoich sił w zmaganiach z indiańskimi nartami- z godnym podziwu uporem i determinacją parli do przodu, jak w prawdziwej wyprawie po "złote runo". Wieczorem przy ognisku rozbrzmiewały dźwięki gitar, akordeonów niosąc melodie biesiadnych piosenek.

NIEZAPOMINAJKOWO pamiętano także o osobach potrzebujących wsparcia. W czasie trwania festynu prowadzona była zbiórka środków pieniężnych na rzecz małego mieszkańca wsi Tuszyn cierpiącego na zespół Menkesa. Wszystkim ludziom wielkiego serca dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne NIEZAPOMNIANE spotkanie za rok.