Druga rocznica śmierci Ojca Świętego

2007-04-06

Druga rocznica śmierci Ojca Świętego

Dnia 02 kwietnia 2007r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie obchodziliśmy 2 rocznicę śmierci Ojca Świętego.

O godzinie 10:00 rozpoczęła się Msza Św. w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusa w intencji rychłej kanonizacji naszego Papieża. Modlitwa to najcenniejszy dar, jaki mogliśmy złożyć Bogu za Karola Wojtyłę.

Po mszy św. w szkole odbył się apel, na którym byli obecni uczniowie, nauczyciele i rodzice. Na początku naszej uroczystości obejrzeliśmy fragment filmu ukazującego Karola Wojtyłę od momentu urodzenia aż do chwili wyboru na Papieża. Następnie uczniowie z klas II-IV zaprezentowali swoje prace literackie na temat: „Czego mogę nauczyć się od Jana Pawła II”, a dzieci z młodszych klas zatańczyły „krakowiaka” i zaśpiewały piosenkę „Zagrajmy, zagrajmy”. Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Papieża - „Barkę”.