2010-05-07

Dziura w pigułce

Polskie drogi jakie są - każdy czuje. Każdy z nas doświadczył emocji podróży po dziurawych nawierzchniach. Większość dziur dobrze znamy.

Zdarza się jednak, że wpadamy kołami w dziurę, której jeszcze nie poznaliśmy albo jej nie doceniliśmy. Dociera do nas, że oto nasza podróż dobiegła końca. Co powinieneś zrobić, gdy wpadłeś w dziurę i uszkodziłeś auto?

1. Postaraj się o świadka - może to być również pasażer Twojego auta.

2. Sfotografuj dokładnie dziurę i uszkodzenia samochodu. Mogą to być zdjęcia wykonane telefonem komórkowym.

3. Wezwij policję, ewentualnie straż miejską. Funkcjonariusze sporządzą notatkę, która będzie jednym z najważniejszych dowodów w Twoich staraniach o odszkodowanie. Pomogą Ci również w ustaleniu zarządcy drogi, jeśli nie jest to oczywiste. Gdy już wiesz do kogo się zwrócić, odwiedzasz ten wydział komunikacji, opisujesz wypadek i pytasz o szczegóły procedury odszkodowawczej. W praktyce chodzi o to, jakie dokumenty musisz przedłożyć, aby Twoja sprawa trafiła do właściwego ubezpieczyciela zarządcy drogi i wtedy on poprowadzi postępowanie odszkodowawcze.