2010-05-06

Majówka w Uciechowie

1 maja 2010r. na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie odbyła się impreza plenerowa, która była częścią projektu pn. "UCIECHÓW – OD NOWA" –wydanie materiałów promocyjnych oraz organizacja imprezy upowszechniającej ideę odnowy wsi wśród mieszkańców.

Środki finansowe na realizację projektu w wysokości 3.147 zł zostały pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi". Wnioskodawcą oraz organizatorem imprezy było Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś", które działa od 22.01.2010r.

W ramach projektu Stowarzyszenie wydało folder promocyjny, pocztówki oraz kalendarzyki, na których przestawiono plany Stowarzyszenia oraz walory sołectwa Uciechów.

Materiały promocyjne zostały rozdane uczestnikom majówki.

W trakcie imprezy uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, przedstawiającą ideę odnowy wsi oraz dotychczasowe dokonania sołectwa i stowarzyszenia. Uczestnicy majówki mogli rozkoszować się smakiem domowego ciasta, które upiekły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, działające przy stowarzyszeniu. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kiełbaską z grilla. Na imprezie nie zabrakło zabawy tanecznej, na której mieszkańcy tańczyli m.in. "Uciechowiankę" – taniec "firmowy" sołectwa.

BYŁO SURER! STOWARZYSZENIE ZAPRASZA NA KOLEJNE IMPREZY.
JUŻ 03.07.2010r. – FESTIWAL HUMORU

foto: Bartosz Stefańczyk