2010-05-05

Aktywność warta 21.680zł!!!

Aż 5 z 6 działających na terenie Gminy Stowarzyszeń otrzymało znaczące wsparcie na realizację swoich projektów. Chcieć to dla nas MÓC - nasze pomysły kolejny raz zyskują uznanie, a my coraz mocniej utwierdzamy się w przekonaniu, że nominacja do Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi 2010, to nie przypadek, wystarczy wiara, upór, konsekwencja i na sukcesy nie trzeba długo czekać.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zatwierdził listę rankingową dotyczącą dofinansowania konkursu na realizację w roku 2010 projektów w zakresie zadania publicznego pn. "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi".

Celem konkursu było udzielenie wsparcia finansowego społecznościom lokalnym, działającym w programie "Odnowa Dolnośląskiej Wsi", w realizacji projektów mających na celu poprawę funkcjonowania Grup Odnowy Wsi, pobudzenia aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz rozwój tożsamości wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich.

Z przyjemnością informujemy, ze wśród 101 beneficjentów ubiegających się o środki na realizację projektów znalazło się m.in.:

1. Stowarzyszenie Piława Dolna na realizację projektu p.n.:
    "Piława Dolna-wieś, która dba o tradycję i spełnia swoje marzenia w programie Odnowy Wsi" - 4.950 zł.

2. Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi „Przystań Mościsko” na realizację projektu p.n.:
    "Odnowa Wsi- przyłącz się! My już wygraliśmy"- wykonanie malowidła ściennego na murze przy wjeździe do Mościska, wykonanie i ustawienie dwóch witaczy - 5.000zł.

3. Stowarzyszenie „Uciechów-Moja Wieś” na realizację projektu p.n.:
    "Uciechów –od nowa"- wydanie materiałów promocyjnych oraz organizacja imprezy upowszechniającej ideę odnowy wsi wśród mieszkańców - 3.147zł.

4. Ludowy Klub Sportowy "Błękitni" Owiesno na realizację projektu p.n.:
    750-lecia Owiesna - wydanie jubileuszowych materiałów promocyjnych o wsi i promujących ideę odnowy wsi - 3.583zł.

5. Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich na realizację projektu p.n.:
    Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski "DŁUTOMANIAK - DZIECIOM 2010" - działania promujące miejscowości Ostroszowice i Jodłownik, położone u podnóża Góry Czeszki - 5.000zł.

Serdecznie gratulujemy!

Pełna lista rankingowa projektów w ramach konkursu "Przedsięwzięcia promujące ideę Odnowy Wsi" dostępna jest na: