2010-04-14

50 Uroczysta Sesja Rady Gminy

13 kwietnia 2010 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbyła się 50 Uroczysta Sesja Rady Gminy. Głównym powodem zwołania były obchody 70 rocznicy zbrodni Katyńskiej i nieodłącznie związana z nią katastrofa samolotu pod Smoleńskiem, w której 10 kwietnia br. zginął Prezydent RP Lech Kaczyński, jego małżonka Maria i 94 inne ważne dla Polski osobistości świata polityki, kultury, wojska, działacze społeczni, przedstawiciele duchowieństwa i załoga samolotu.

Do udziału w Sesji zaproszono przedstawicieli i poczet sztandarowy Gminnego Związku Kombatantów z prezesem Ludwikiem Skokuniem, delegacje szkół i wszystkich mieszkańców gminy, którzy swoja obecnością chcieli oddać hołd ofiarom i połączyć się w smutku i żłobie, ze wszystkimi dotkniętymi tą tragedią osobiście. Wszystkie wystąpienia naznaczone były smutkiem, poczuciem ogromnego żalu i niesprawiedliwości towarzyszącej wydarzeniom minionych dni. Na czas trwania sesji umożliwiono dokonanie wpisów do księgi kondolencyjnej. Sesja zakończyła się złożeniem kwiatów pod obeliskiem „Ku czci Przesiedlonych” i wspólną modlitwą w intencji ofiar.