2007-04-06

"Udzielanie pierwszej pomocy"

Sześciolatki z przedszkoli w Mościsku i Tuszynie 30 marca wzięły udział w szkoleniu, którego tematem było udzielanie pierwszej pomocy.

Dzięki uprzejmości funkcjonariuszy policji z Dzierżoniowa m.in. dzielnicowego sierż. Andrzeja Kłosa i st. sierż. Sławomira Terecha oraz Ryszarda Królikowskiego dzieci miały okazję osobiście przeprowadzić wszystkie czynności związane z pierwszą pomocą i reanimacją. Ponadto wysłuchały instruktażu na temat bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, bezpieczeństwa w domu oraz w sytuacjach zagrożenia ze strony psa. W przystępny sposób zostały im przekazane numery telefonów alarmowych, a także - co bardzo ważne - sposób prowadzenia rozmowy, w czasie której chcą zgłosić wypadek bądź wezwać pomoc. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do nowego dla nich zadania i bardzo starały się wykonać wszystkie czynności zgodnie z zaleceniami i przy pomocy cierpliwego, wyrozumiałego pana instruktora.

Spotkania, w którym gminę Dzierżoniów reprezentowali wójt Marian Kowal oraz kierownik ZOSiP zakończyły się pamiątkowym zdjęciem uczestników z Komisarzem Lwem. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że z wiedzy i zdobytych podczas kursu umiejętności, dzieci nie będą musiały nigdy korzystać, ale ważna jest świadomość, że spróbują poradzić sobie w trudnej sytuacji, jeśli taka zaistnieje.