Wydarzenia sportowe

2018-12-18

Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

960 zawodników ze 178 państw z całego świata wzięło udział w XIV Mistrzostwach Świata w pływaniu na krótkim basenie, które odbyły się w dniach 11 - 16 grudnia w Hangzhou (Chiny). Nasz kraj reprezentowało 6 pływaków, w tym Paweł Juraszek, podopieczny trenera Andrzeja Wojtala i stypendysta Wójta Gminy Dzierżoniów.

Warunkiem udziału było osiągnięcie miejsca w finale podczas Mistrzostw Europy w Szkocji w dniach 3 - 9 sierpnia 2018 r. Paweł start na dystansie 50 m stylem dowolnym rozpoczął na eliminacjach, w których wywalczył VIII miejsce (21,30).

Półfinał, gdzie rywalizuje 16 najszybszych pływaków, nie był dla zawodnika rozstrzygający, ponieważ dopłynął z ósmym czasem (21,12) ex aequo z triumfatorem poprzednich mistrzostw świata - Holendrem Jesse Putsem. Ostatecznie, w dodatkowym wyścigu, awans do finałowej ósemki uzyskał Paweł, osiągając czas 20,98. Rywalizację finałową zakończył na V miejscu z czasem 21,00.

Wieloletnia praca Pawła i jego trenera Andrzeja Wojtala dała wymierny rezultat w postaci kolejnego finału na prestiżowych zawodach o randze międzynarodowej.

Gratulujemy!

Wyniki: http://www.fina.org/competition-results/