Mistrzyni olimpijska z wizytą w Mościsku

Wydarzenia sportowe

2018-11-09

Mistrzyni olimpijska z wizytą w Mościsku

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska spotkała się 7 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku z uczniami gminnych szkół podstawowych i ich opiekunami.

Zaproszenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku oraz Klubu Sportowego "Barys" w Mościsku związane było z działającą na terenie miejscowości strzelnicą sportową.

W spotkaniu brali również udział: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, prezes klubu "Barys" Unkas Gałek, dyrektor biblioteki Justyna Kaczorowska oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Dorota Furtak.

Wybitna sportsmenka opowiedziała o swoich pobytach w wioskach olimpijskich, a także o strzeleckich startach. Uczniowie zadawali jej pytania, m.in. o początki kariery, dietę sportowca, przygotowania do zawodów czy ważne i krytyczne momenty kariery sportowej.

Uczestnicy konkursu plastycznego na plakat o bohaterce spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z olimpijką. Renata Mauer-Różańska przekazała też na pamiątkę swoją koszulkę sportową oraz plakat z olimpijczykami z Dolnego Śląska.

Nagrodami w konkursie plastycznym są również zajęcia na strzelnicy "Barys" w Mościsku pod okiem instruktora.

ZSP w Mościsku