Znamy zwycięzców Dobrocińskich Przełajów

Wydarzenia sportowe

2018-09-24

Znamy zwycięzców Dobrocińskich Przełajów

Otwarte Jesienne Biegi Przełajowe Strefy V i VI (powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski i ząbkowicki) odbyły się 20 września w Dobrocinie.

Rywalizacja odbywała się w różnych kategoriach wiekowych, w podziale na dystans oraz płeć zawodników. Najmłodsi przebiegli trasy o długości 300 i 600 metrów, starsi pobiegli na dystansach od 800 do 3000 metrów.

Organizatorzy przygotowali też specjalny bieg dla wszystkich, którzy chcieli uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. "Bieg Radości na 100-lecie Niepodległości" o dystansie 4000 metrów rozgrywany był w kategorii OPEN.

Medale i nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele głównych organizatorów "Biegów": Marian Kowal - Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, Marek Chmielewski - Wójt Gminy Dzierżoniów oraz Leszek Noworól - Prezes Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS.

Wszyscy uczestnicy ugoszczeni zostali napojami i posiłkiem przygotowanym przez sołectwo Dobrocin.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, gmina Dzierżoniów, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów, Rada Sołecka Wsi Dobrocin, Ludowy Klub Sportowy Dobrocin i Stowarzyszenie Dobrocin Wieś XXI Wieku.

Wyniki zawodów: www.pow.dzierzoniow.pl/znamy-zwyciezcow-dobrocinskich-przelajow.html