Wydarzenia sportowe

2018-09-12

Dzień sportu w Piławie Dolnej

Już po raz drugi Fundacja Orły Sportu zainicjowała "Dzień Sportu na Orliku" - jedyne w swoim rodzaju wydarzenie odbywające się na orlikach w całym kraju. Do akcji przyłączyła się również gmina Dzierżoniów.

W naszej gminie zawodnicy spotkali się w sobotę na orliku w Piławie Dolnej.

Zawody otworzył Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski. Następnie rozgrzewkę dla uczestników poprowadził animator Edmund Kucharek. W programie były również wspólne zabawy i konkurencje sportowe, w których wzięli udział uczniowie gminnych szkół podstawowych, ich rodzice i opiekunowie.

Pamiątkowe medale wręczała uczestnikom dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej Sylwia Toboła. Słodkie upominki dla zawodników ufundował Radny Powiatu Dzierżoniowskiego Krzysztof Twardak.