Wydarzenia sportowe

2018-07-17

Kolarskie emocje w Jodłowniku

Za nami kolejna, trzecia już edycja Grand Prix Jodłownika. W sobotę 14 lipca w zawodach zmierzyło się 200 pasjonatów kolarstwa górskiego.

Grand Prix Jodłownika to szósty z serii ośmiu wyścigów realizowanych w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety. W tym sezonie rowerzyści walczyli już w Bardzie, Walimiu, Głuszycy, Srebrnej Górze i Mieroszowie. Przed nimi jeszcze dwa wyścigi: w Pieszycach i Bielawie.

Podobnie jak w pozostałych edycjach, uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: MINI (24,90 km) oraz MEGA (48,40 km). W programie imprezy były także zawody rowerowe dla dzieci. Jak zawsze podczas wszystkich wyścigów nie zabrakło pozytywnych emocji i sportowej rywalizacji.

Wielkie podziękowania za wsparcie w organizacji i zabezpieczeniu wyścigu składamy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy, a w szczególności Sołectwu Jodłownik, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach, Patrykowi Chowańskiemu i Mikołajowi Łazarczykowi z Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów, LKS Atom Dzierżoniów, Strefie MTB Sudety oraz Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Zapraszamy za rok!

Zobacz galerię zdjęć z imprezy!