Wydarzenia sportowe

2018-05-02

Jak ryby w wodzie

W piątek 27 kwietnia 2018 r. na pływalni "AQUARIUS" w Bielawie odbyły się zawody pływackie uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów oraz gminy Stoszowice. Zawodnicy rywalizowali o puchar Wójta Gminy Stoszowice (uczniowie klas I-III) oraz o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów (uczniowie klas IV-VII).

Celem zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania, popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży gmin wiejskich oraz integracja poprzez rywalizację sportową uczniów szkół sąsiadujących gmin.

Organizatorami imprezy byli: Gmina Dzierżoniów, Gmina Stoszowice, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stoszowicach.

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców poszczególnych konkurencji indywidualnych oraz klasyfikacji drużynowej. Pamiątkowe medale i dyplomy wręczyli Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Jednocześnie pozostajemy pod ogromnym wrażeniem wysokich umiejętności pływackich wszystkich uczestników zawodów. Zapraszamy za rok.

Wyniki zawodów: