Wydarzenia sportowe

2018-03-19

I Ty możesz zostać mistrzem

W tym roku stypendia sportowe Wójta Gminy Dzierżoniów przyznawane były w zupełnie nowej formule. Nasi utalentowani sportowcy zaprezentowali swoje sukcesy podczas gali "I Ty możesz zostać mistrzem", która odbyła się 16 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Gmina Dzierżoniów od wielu lat wspiera młodych sportowców, przyznając stypendia, nagrody i wyróżnienia za specjalne osiągnięcia. Dotychczas stypendyści odbierali je podczas sesji Rady Gminy Dzierżoniów.

Tegoroczne wyróżnienia trafiły do:

• Dawida Dawidziaka - zawodnika klubu Zagłębie Lubin,
  • Małgorzaty Dąbrowskiej - zawodniczki Ludowego Klubu Sportowego "Atom" Dzierżoniów,
  • Pawła Juraszka - zawodnika MKS "Dziewiątka",
  • Rozalii Miki - reprezentantki LUKS Aquarius Bielawa,
  • Zuzanny Miki - zawodniczki LUKS Aquarius Bielawa,
  • Doroty Przęzak - zawodniczki Ludowego Klubu Sportowego "Atom" Dzierżoniów,
  • Karola Rosy - zawodnika Dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin,
  • Szymona Rąpały - reprezentanta Sportowego Klubu Taekwon-do "Tiger" Dzierżoniów,
  • Adriana Świerczyńskiego - zawodnika klubu SKFSiR Piękni i Zdrowi,
  • Zuzanny Żygadło - reprezentantki SKF Klubu Tenisowego Szczawno-Zdrój.

Następnie w rozgrywkach unihokeja zmierzyli się uczniowie z Ostroszowic i Piławy Dolnej, którzy mają na swoim koncie sukcesy na szczeblu wojewódzkim. Najwięcej emocji wzbudził jednak mecz, który rozegrali nasi stypendyści.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację piątkowej gali, a zwłaszcza dyrektor Sylwii Tobole i nauczycielom: Krzysztofowi Twardakowi i Jackowi Dzwolakowi. Wielkie podziękowania należą się również naszym stypendystom za to, że zechcieli podzielić się swoją pasją i sukcesami z uczniami gminnych szkół.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.