Uczniowie z Piławy Dolnej wicemistrzami strefy wałbrzyskiej w unihokeju

Wydarzenia sportowe

2017-10-19

Uczniowie z Piławy Dolnej wicemistrzami strefy wałbrzyskiej w unihokeju

Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju chłopców rozegrany został 17 października w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej. Dwie pierwsze drużyny wywalczyły awans do finału dolnośląskiego.

Po zaciętej sportowej rywalizacji mistrzem strefy wałbrzyskiej została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Imbramowicach. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej w składzie: Aleksander Wasylik, Michał Turek, Miłosz Turek, Eryk Orzełek, Mateusz Nowak, Norbert Porębski, Damian Wilczewski, Marcel Szmigiel, Dawid Stemplowski, Kacper Miszczyk oraz Szymon Polkowski. Obie drużyny pojadą na mistrzostwa Dolnego Śląska, które odbędą się 25 października 2017 r. we Wrocławiu.

Na trzecim miejscu podium stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach w składzie: Michał Rosiak, Maciej Bylicki, Mikołaj Łazarczyk, Remigiusz Siembor, Bartosz Stelmaszczyk, Karol Podwiński, Kacper Chowański, Szymon Wendelski, Szymon Brenzak, Bartosz Czajka, Wojciech Wojewódzki, Patryk Chowański. IV miejsce przypadło natomiast Szkole Podstawowej w Łagiewnikach.

Uroczystej dekoracji zawodników dokonali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej Sylwia Toboła.

Organizatorami finału strefy były SP w Piławie Dolnej oraz Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu.