MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

Wydarzenia sportowe

2017-08-01

MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

Niemal 1300 zawodników ze 180 państw z całego świata wzięło udział w 17 odsłonie Mistrzostw Świata w Sportach Wodnych, które odbyły się w dniach 14-30 lipca w Budapeszcie. Nasz kraj reprezentowało 20 pływaków, w tym Paweł Juraszek, podopieczny trenera Andrzeja Wojtala.

Zawody te organizowane są co dwa lata na długim (50-metrowym) basenie. Warunkiem udziału było wypełnienie z góry określonego minimum czasowego ustalonego przez Światową Federację Pływacką FINA podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie (18-21 maja 2017 roku).

Paweł (23 lata) eliminacje jak i półfinał na dystansie 50 m stylem dowolnym ukończył z czasem 21,74, co pozwoliło mu dostać się z siódmym czasem do finału. Rywalizację w finale zakończył z piątym czasem na świecie - 21,47, czym jednocześnie poprawił swój rekord kraju (21,68) z majowych Mistrzostw Polski.

Dystans 50 m stylem dowolnym jest jedynym sprintem obecnym na Igrzyskach Olimpijskich, dzięki czemu uznawany jest za najbardziej prestiżowy wyścig ze wszystkich konkurencji pływackich. Zawodnikowi i jego trenerowi gratulujemy sukcesu!

MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świataMKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata