Mieszkańcy gminy uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

Wydarzenia kulturalne

2019-11-12

Mieszkańcy gminy uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu naszej gminy uczestniczyli 11 listopada w uroczystych obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w Tuszynie.

Po mszy św. w intencji ojczyzny uczestnicy uroczystości przeszli pod obelisk przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, gdzie złożyli wiązanki kwiatów. Wysłuchali też okolicznościowych przemówień: Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego i Prezesa Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Władysława Ostrowskiego.

Z patriotycznym programem artystycznym wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.

Obchody uświetnili również żołnierze Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Szpica" oraz delegacja Jednostki nr 1919 w Dzierżoniowie ZS "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego.