Wydarzenia kulturalne

2019-05-27

Uciechów "Supersołectwem"!

Przedstawiciele miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów walczyli w sobotę 25 maja o tytuł "Supersołectwa" podczas tradycyjnych gminnych "Zmagań Sołectw". Impreza odbyła się na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Motywem przewodnim tegorocznych "Zmagań" były tradycje staropolskiej wsi. Reprezentacje sołectw zmierzyły się w kilku konkurencjach - humorystycznych, sportowych, a także sprawdzających ich wiedzę, m.in. z zakresu sprzętów używanych przed laty przez rolników. Jak co roku każde sołectwo miało również za zadanie przygotowanie stoiska i potrawy związanych z tematyką imprezy. Do rywalizacji stanęły sołectwa: Dobrocin, Jodłownik, Mościsko, Myśliszów, Nowizna, Ostroszowice, Owiesno, Piława Dolna, Roztocznik i Uciechów.

Po zaciętej rywalizacji tytuł "Supersołectwa" wywalczyli mieszkańcy Uciechowa. Drugie miejsce zajęło Owiesno, a trzecie - Jodłownik.

Dzięki naszym partnerom, tradycyjnie nikt nie opuścił imprezy z pustymi rękami. Dlatego jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które nas wsparły.

Dziękujemy również sołtysom, radom sołeckim i mieszkańcom gminy za aktywność, poczucie humoru i wiele pozytywnych emocji. Pragniemy też podziękować wszystkim osobom, które pomogły w organizacji "Turnieju", a Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej działającej przy OSP Mościsko za przekazanie uczestnikom wartościowej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.