Wydarzenia kulturalne

2019-01-22

Hej kolęda, kolęda

W niedzielne popołudnie 20 stycznia popłynęły w dal kolędy. Na corocznym spotkaniu w Mościsku pojawiły się zespoły współpracujące na co dzień z Biblioteką Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta: Macieje, Uciecho-Wianki, Katarzynki, New Folk, Pojana, Cord i Con Moto.

Nowe aranżacje kolęd i pastorałek budziły uśmiechy na twarzach. Do wspólnego kolędowania dołączył Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz jego zastępca Jolanta Zarzeka. Zespoły otrzymały z rąk prowadzącej spotkanie dyrektor biblioteki Justyny Kaczorowskiej oraz wójta Marka Chmielewskiego pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami.

Gościem specjalnym podczas tegorocznego kolędowania była Schola Światełka Pana z Przedborowej, o której kilka słów przed występem zechciał powiedzieć ks. proboszcz Janusz Rempalski.

Obok strawy duchowej płynącej ze sceny uczestnicy spotkania mogli także skorzystać z pysznego poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz pracowników biblioteki.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i radosny śpiew. Zapraszamy za rok!

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów
im. Władysława Reymonta

Hej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolęda