Wydarzenia kulturalne

2019-01-16

WOŚP zagrała w Ostroszowicach

Kolejny raz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach włączył się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstał tam gminny sztab Orkiestry. Już od samego rana w niedzielę 13 stycznia wolontariusze kwestowali na rzecz WOŚP zarówno w Ostroszowicach, jak i w okolicznych miejscowościach.

Podsumowanie akcji jak co roku odbyło się w sali Ośrodka Kultury w Ostroszowicach, gdzie wystąpiły zespoły: Macieje, Katarzynki, Uciechowianki i New Folk. Swoje talenty zaprezentowali również uczniowie i wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach.

Odbyła się tam także licytacja gadżetów WOŚP oraz rzeczy ofiarowanych przez prywatnych sponsorów i różne organizacje. Do akcji włączyli się też strażacy z OSP Ostroszowice i Grodziszcze, którzy przygotowali pokaz akcji strażackiej.

Całkowita kwota zebrana na terenie gminy Dzierżoniów to rekordowe 15881,87 zł. Wszystkim zaangażowanym w organizację XXVII finału WOŚP serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia: Paweł Guczwiński