Wydarzenia kulturalne

2018-05-07

Patriotycznie w Ostroszowicach

Przy pięknej słonecznej pogodzie, już po raz czwarty w Ostroszowicach odbyły się Gminne Obchody Dnia Flagi RP. W tym roku 2 maja organizatorzy zaprosili mieszkańców i wszystkich chętnych z gminy Dzierżoniów do wspólnego biegu na dystansie 1918 metrów.

Liczba ta symbolizuje rok odzyskania niepodległości. Uczestnicy pobiegli jedną z najbardziej malowniczych tras w Ostroszowicach - ul. Polną od parku do tarasu widokowego na odcinku Ostroszowice - Myśliszów. Dla gości przewidziane były okolicznościowe koszulki, napoje, słodki poczęstunek na mecie oraz biało-czerwony piknik w Myśliszowie.

Dzień Flagi w tym roku miał zupełnie inną formułę. Było sportowo, wesoło i bardzo sympatycznie. Przedsięwzięcie współfinansowała gmina Dzierżoniów.

Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich i Salonik Kobiet Ambitnych dziękują dzielnym biegaczom, a także wszystkim, którzy wsparli organizację biegu.

Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich
Fot: P. Guczwiński