Wielkanocne potrawy z Piławy Dolnej w Marcinowicach

Wydarzenia kulturalne

2018-03-29

Wielkanocne potrawy z Piławy Dolnej w Marcinowicach

W Niedzielę Palmową Stowarzyszenie "Piława Dolna" reprezentowało naszą gminę w kolejnej edycji "Tradycji Stołu Wielkanocnego" w Marcinowicach. Impreza została podzielona na dwie części - Prezentacje Stołów Wielkanocnych i Kiermasz Produktu Wielkanocnego.

Jednym z punktów programu było zaprezentowanie na stole, a także na scenie, jednej potrawy wiodącej. Daniem przygotowanym przez mieszkanki Piławy Dolnej był klops jajeczny. Na stole wielkanocnym nie zabrakło również pieczeni i pasztetów, jajek przepiórczych z łososiem oraz bab drożdżowych, piaskowych i biszkoptowych. Całe stoisko zostało udekorowane pisankami z wiosennymi akcentami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

Tradycje Stołu Wielkanocnego to impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem - zarówno wśród odwiedzających, jak i wystawców. Od lat organizatorami przedsięwzięcia są gmina Marcinowice, powiat świdnicki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

Dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia "Piława Dolna", że już po raz kolejny reprezentowały naszą gminę w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.