Program "Czyste Powietrze". Przyjdź na spotkanie 9 października

INFORMACJE BIEŻĄCE z Gminy Dzierżoniów

2018-09-27

Program "Czyste Powietrze". Przyjdź na spotkanie 9 października

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza. W ramach rządowego programu "Czyste Powietrze" został przygotowany program priorytetowy, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy "Czyste Powietrze" koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i wprowadzi rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego - dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program to również możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego.

W związku z zakończeniem prac nad programem priorytetowym, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny.

Na terenie naszej gminy takie spotkanie odbędzie się we wtorek 9 października 2018 r. o 18:00 w Bibliotece Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku.

Więcej informacji o programie: www.mos.gov.pl/czyste-powietrze