INFORMACJE BIEŻĄCE z Gminy Dzierżoniów

2018-11-15

Powiatowe obchody 100-lecia niepodległości

Mieszkańcy wszystkich gmin powiatu dzierżoniowskiego wspólnie świętowali 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Radosna uroczystość odbyła się 11 listopada w Dzierżoniowie.

Powiatowe obchody 11 listopada rozpoczęły się od otwarcia Mostu Niepodległości przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie. Następnie wszyscy udekorowani w biało-czerwone kotyliony, flagi, parasole i balony w barwnym pochodzie przemaszerowali do Rynku. Tam przy ul. Krasickiego została odsłonięta Mozaika Niepodległości upamiętniająca to wydarzenie.

Później był czas na okolicznościowy tort dla mieszkańców i patriotyczne występy - na scenie w dzierżoniowskim Rynku naszą gminę reprezentowała Grupa Wokalna z Uciechowa pod kierownictwem Roberta Wszół. Uroczystość zakończyło widowisko multimedialne przedstawiające najważniejsze wydarzenia z historii Polski.

Idea spędzenia tego wyjątkowego czasu razem w radosnej atmosferze przyciągnęła wiele osób. Zachęcały też przygotowane dla mieszkańców atrakcje, które bez udziału i zaangażowania gmin i powiatu nie miałyby takiego rozmachu. Ziemia Dzierżoniowska pięknie oddała hołd Niepodległej.

Źródło: www.pow.dzierzoniow.pl