Pierwsze finały strefy w unihokeju za nami

INFORMACJE BIEŻĄCE z Gminy Dzierżoniów

2018-10-17

Pierwsze finały strefy w unihokeju za nami

W Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej rozegrano 16 października finały strefy wałbrzyskiej dziewcząt i chłopców w unihokeju w ramach Igrzysk Dzieci. Ich koordynatorem jest Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu.

Wśród dziewcząt o klasyfikacji końcowej zadecydowała różnica bramek - wszystkie drużyny zdobyły bowiem po tyle samo punktów. I miejsce przypadło Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach, drugie - Szkole Podstawowej w Piławie Dolnej, a trzecie - Szkole Podstawowej w Imbramowicach.

Szkoły w Ostroszowicach i w Piławie Dolnej zapewniły sobie tym samym udział w finale Dolnego Śląska, który odbędzie się 24 października we Wrocławiu.

W sportowych zmaganiach chłopców I miejsce zdobyła reprezentacja SP w Imbramowicach, a drugie - SP w Piławie Dolnej. Na ostatnim miejscu podium uplasowała się drużyna SP w Ostroszowicach.

Do finału Dolnego Śląska awansowała więc szkoła z Imbramowic i szkoła z Piławy Dolnej. Finał już 25 października we Wrocławiu.

Medale i puchary wręczyli zawodnikom Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz dyrektor szkoły w Piławie Dolnej Sylwia Toboła.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale Dolnego Śląska.

opr. Krzysztof Twardak