Gmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy Wsi

INFORMACJE BIEŻĄCE z Gminy Dzierżoniów

2018-12-03

Gmina Dzierżoniów na Kongresie Odnowy Wsi

Reprezentacja gminy Dzierżoniów w dniach 30 listopada i 1 grudnia wzięła udział w dorocznym Kongresie Odnowy Wsi. Przedsięwzięcie jest jednym z elementów regionalnego programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi, a jego celem jest wymiana dobrych praktyk oraz podniesienie wiedzy na temat rozwoju obszarów wiejskich.

W tym roku kongres odbył się na terenie zamku w Kliczkowie. Wzięło w nim udział ponad 200 lokalnych liderów oraz przedstawiciele władz samorządowych.

W trakcie kongresu mieliśmy przyjemność zaprezentować projekty i sukcesy Uciechowa - Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2018 r. Zrobił to prezes stowarzyszenia "Uciechów - Moja Wieś" Tomasz Włodek. Najlepsze przykłady odnowy wsi prezentowali także pozostali laureaci konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska".

Nie zabrakło wystąpień ekspertów. O znaczeniu zieleni w kształtowaniu krajobrazu wsi mówiła dr Irena Niedźwiecka-Filipiak z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Przed uczestnikami wystąpił także Ryszard Wilczyński - twórca odnowy wsi w Polsce. Tematem wystąpienia było "Wykorzystanie wyróżników i specyfiki wsi dla kształtowania przestrzeni wiejskiej".

Udział w kongresie jest zawsze wartościowy i bardzo inspirujący. Mamy nadzieję, że przełoży się na kolejne projekty realizowane na terenie naszej gminy.

Zdjęcia: Krzysztof Szustka